Header

Zdrowie i medycyna

Dowiedz się więcej tutaj - Przeczytaj więcej tutaj - Przeczytaj pełną wersję tutaj - Kliknij, aby dowiedzieć się więcej - Dowiedz się więcej tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Dieta to wskazany sposób żywienia, który komponujemy tak, aby uzyskać założony cel zdrowotny. Harmonijną dla znacznej większości społeczeństwa oraz rekomendowaną przez Ministerstwo Zdrowia jest dieta on-line zawierająca owoce oraz warzywa, skromną ilość towarów zwierzęcych i niezwykle ograniczonej liczby tłuszczów oraz innych pokarmów. Z reguły wykorzystywanymi dietami są diety odchudzające, użytkowane przez kobiety z nadwagą oraz nie tylko. W związku z tym powstał stereotyp, że dieta to głodzenie się w dążeniu do kościstej sylwetki, co jest całą nieprawdą. Oprócz chęci bycia szczupłymi, ludźmi kieruje dużo innych elementów przez które stosują diety, takie jak: chuda sylwetka (diety pomagające przytyć), nieprzyswajalność niektórych czynników (np. laktozy), wzmocnienie organizmu, uprawianie sportu i dążenie do poprawienia kondycji, choroby. Na dietę duży wpływ ma także kultura do której przynależymy, od najmłodszych lat uczymy się smaków, sposobu spożywania pewnych pokarmów i sposobu ich przygotowywania. W każdej diecie powinny być powiązane odpowiednie proporcje artykułów, które są wymagane do prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania odpowiedniej wagi ciała.
W ilu to sprawach wyczekujemy od rozmaitych osób prawdomówności? Niejednokrotnie zdarza się to w pracy, w punkcie sprzedaży, kiedy tak właściwie pytamy o świeżą wędlinę, czy w domu, kiedy wypytujemy dzieci w jakim miejscu spędziły cały wieczór. To smutne nie mamy wpływu na miarodajność oraz zgodność z rzeczywistością odpowiedzi. Lecz istnieje sprzęt, który może obadać czy to, co mówimy jest prawdziwością czy nie. Takim zbytkiem jest wykrywacz kłamstw, a profesjonalnie wariograf. Każdy zna teleturniej emitowany przez jedną ze stacji, w jakim miejscu to urządzenie jest najistotniejszym detalem i odnajduje przeznaczenie - przetestuj Polski Komitet Badań Wariograficznych. Jednakże nie tylko w takich przypadkach się je użytkuje. Mamy prawo je jeszcze odnaleźć na przykład w więzieniach lub innych punktach. Urządzenie to używa fale naszego mózgu, bada nasze zachowanie, częstość bicia serca, czy ciśnienie w owym czasie, kiedy odpowiadamy na uciążliwe zapytania, bądź też ktoś chce sprawić czy mówimy prawdę. Wariograf rezultat swojej pracy przenosi na papier tworząc zagmatwane wykresy, które odczytują specjaliści. Jeśli nasze reakcje organizmu odbiegają od normalności wówczas kłamiemy.
W dobie netu wiele wydaje się proste, w tym również gotowanie. Kulinaria zdawało się nie podlegają tej zasadzie. Mimo to tak nie jest. Kulinaria dzięki dostępności do sieci zmieniają się. Internet zezwala na uzyskiwanie pionierskiej wiedzy, w tym również z zakresu gotowania. Aktualnie każdy użytkownik Internetu może zapoznać kulinaria z dalekich krajów, które normalnie nie pozostałyby odnalezione. Powoduje to urozmaicenie stereotypowej, polskiej, kuchni o nowe pomysły oraz smaki. Oznacza to, iż to właśnie dzięki Internetowi dieta przeciętnego polaka może odmienić się, przynosząc dużo korzyści dla zdrowia. Kulinaria, smaki i projekty z całego świata na wyciągnięcie ręki, nie były dostępne w dobie przed uzyskaniem ogólnego dostępu do Internetu. Uprzednio trzeba było zaopatrywać się w specjalistyczną literaturę lub też posiadać znajomych należących do innych cywilizacji. Znaczącym limitem w korzystaniu z sieciowych projektów na kulinaria są bariery językowe. Można domyślić się, iż większość przepisów z danego kraju będzie uwiecznione w języku jakim posługuje się w danym państwie. Zapraszamy na www.pazz.org.pl.

Spis Treści